
Originally Posted by
Ivolt
At this point, $20 barely gets me through the week for lunch.
It gets me 4 days of bare-bones lunch. (Fries, Hamburger. Not even a drink.)
When I was in school school lunch only cost $1.60.
Hell, for $20, that's $4 a day, which is enough to get you a cheeseburger, fries, drink, and chicken nuggets or something at a fast food restaurant. Your school charges MORE than fast food?
As I was walking down the stair,
I met a man who wasn't there.
He wasn't there again today.
I wish, I wish he'd go away.